Rehabilitacja

Specjalizacje rehabilitacyjne

usg weterynaryjne cena optykopalinski.pl

zdrowy_usmiech.jpg

Zdrowie zębów i dziąseł jest bardzo ważne, abyśmy mogli dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Musimy jednak dbać o higienę naszej jamy ustnej, a także regularnie odwiedzać dentystę. Specjalista stomatolog ma wówczas możliwość szybkiego wykrycia niekorzystnych zmian, które można od razu zaleczyć nie dopuszczając do ich rozwoju i rozrostu.

Jednak również my sami na co dzień musimy odpowiednio zadbać o nasze zęby i dziąsła. Najważniejsze jest codzienne szczotkowanie zębów szczoteczką z niewielką ilością pasty do zębów. Należy pamiętać, aby wymieniać szczoteczkę przynajmniej raz na trzy miesiące.

W przeciwnym razie włókna szczoteczki zużywają się i tracą swój pierwotny kształt, przez co szczoteczka nie czyści naszych zębów skutecznie. Oprócz szczoteczki warto używać również nici dentystycznych. Pozwalają one znacznie skuteczniej niż szczoteczka usunąć zanieczyszczenia ze szczelin pomiędzy zębami.

Można także używać dodatkowo płynu do higieny jamy ustnej, który pozwala odświeżyć nasz oddech. Bardzo ważne jest chodzenie co pół roku na wizyty do dentysty. Stomatolog określi, czy nie mamy żadnych problemów i ewentualnie podejmie leczenie naprawcze.

Poza tym, możemy zapytać stomatologa o kwestie, które są dla nas niejasne lub poradzić się go w związku ze zdrowiem i wyglądem naszych zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

rehabilitacja.ealergie.com.pl © | Newsphere by AF themes.