Rehabilitacja

Specjalizacje rehabilitacyjne

Rehabilitacja nie jest zabiegiem krótkim

http://stomatologiczne.net.pl/protetyka/ Medicast

rehabilitacja_nie_jest_zabiegiem_krotkim.jpg

Rehabilitacja jest stosowana w medycynie w celu leczenia zaburzeń funkcji organizmu pacjenta oraz jego wydajności fizycznej. Do osiągnięcia tego efektu, wykorzystuje się łączne stosowanie leków oraz trening fizyczny pacjenta, który w zależności od rodzaju zaburzenia może się odbywać za pomocą określonych ćwiczeń, czy też przy użyciu specyficznych urządzeń. Ćwiczenia mogą np.

odbywać się na basenie, w siłowni lub na świeżym powietrzu, a urządzeniami wspomagającymi mogą być typowe urządzenia stosowane do ćwiczeń fizycznych, jak i specjalne protezy lub ortezy. Rehabilitacja nie jest zabiegiem krótkim. W zależności od tego jakiej dysfunkcji organizmu organizmu ona dotyczy, może ona trwać parę tygodni jak i parę miesięcy.

Ważnym czynnikiem podczas tego procesu jest sumienność z jaką pacjent musi się poddawać zabiegom oraz wykonywać specjalne ćwiczenia. Jedynie poprawnie przeprowadzona rehabilitacja może przynieść oczekiwane wyniki. Dodatkowe wsparcie psychologa podczas całego procesu jest również bardzo przydatne dla pacjenta, gdyż w wielu przypadkach brak natychmiastowych efektów leczenia może powodować u pacjenta zniechęcenie i zwiększać poczucie bezradności, jednak jest bardzo ważne przy doprowadzaniu pacjenta do zdrowia.

badania prenatalne poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

rehabilitacja.ealergie.com.pl © | Newsphere by AF themes.