Rehabilitacja

Specjalizacje rehabilitacyjne

Częsta rehabilitacja pomaga wpowrocie do zdrowia

www.interlan.pl haik

czesta_rehabilitacja_pomaga_wpowrocie_do_zdrowia.jpg

Rehabilitacja jest zbiorem wielu działań, które mają na celu przywrócenie sprawności osoby, która tą sprawność utraciła, lub chociaż osiągnięcie jak najwyższej sprawności, a tym samym wyższej jakości życia, jeżeli sprawności nie da się całkowicie odzyskać. Sprawność nie koniecznie musi obejmować sprawność fizyczną. Może ona również dotyczyć psychiki bądź przystosowania społecznego. Często rehabilitacja jest realizowana jako możliwość powrotu do sprawności wówczas, gdy została ona utracona wskutek wypadku. Jednak niesprawność może być cechą wrodzoną.

Wówczas rehabilitacja pozwala na znaczną poprawę jakości życia chorego. Rehabilitacja odpowiednio realizowana powinna obejmować wszystkie sfery życia pacjenta. Dzięki temu jest ona realizowana konsekwentnie i równomiernie, co pozwala na osiągnięcie jak najlepszych wyników. Rehabilitacja powinna być również realizowana jak najwcześniej, wówczas daje najlepsze rezultaty. Nie można również wcześniej zakańczać procesu rehabilitacyjnego przed założonym jego końcem, ponieważ wówczas może on nie odnieść spodziewanych rezultatów.

Ważne jest, aby rehabilitacja była powszechnym procesem, do którego każdy ma dostęp, a także należy zadbać by była ona procesem ciągłym.

Sklep Medicast

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

rehabilitacja.ealergie.com.pl © | Newsphere by AF themes.