Rehabilitacja

Specjalizacje rehabilitacyjne

Aromaterapia dobra na wszystko

http://www.medident.pl http://www.i-kar.pl/oferta/poradnie/diabetologiczna/

aromaterapia_dobra_na_wszystko.jpg

Aromaterapia to jak sama nazwa wskazuje terapia aromatami, czyli zapachami, to swego rodzaju rehabilitacja. Chodzi tu oczywiście o złagodzenie stresu, wyciszenie i uspokojenie.

Oczywiście aromaterapia ma jeszcze inne zastosowania, ale te są najbardziej znane. Lubimy sobie posiedzieć w przytulnym pomieszczeniu i powdychać piękne zapachy, które pomagają nam się zrelaksować, to wyjątkowa rehabilitacja ciała i umysłu w jednym.

Poza takimi zapachami siedzimy z zamkniętymi oczami i słuchamy muzyki, która płynie z głośników wieży. Jednak na każdą porę roku pasuje dany olejek eteryczny.

W zimie lubimy mocne zapachy, by te nas rozgrzały i pomogły zapomnieć o zimie za oknem i mrozie. Siedzimy tylko my i czujemy piękne, ciepłe zapachy.

Jednak latem te zimowe i mocne zapachy idą w odstawkę, a przychodzi czas na letnie zapachy, które są bardziej orzeźwiające. Gdy jest ciepło wolimy coś, co nas orzeźwi a nie dodatkowo zacznie usypiać jak te zimowe olejki eteryczne.

Najlepsze na lato będą zapachy z mięty pieprzowej oraz orzeźwiającego grejpfruta, olejek cytrynowy oraz olejek słodkiej bazylii. Ten ostatni regeneruje nerwy, rozjaśnia umysł i wzmacnia, tego typu rehabilitacja wyjątkowo uspokaja i wycisza skołatane nerwy.

http://www.formeds.com.pl/poradnik/artykuly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

rehabilitacja.ealergie.com.pl © | Newsphere by AF themes.